Slide Left Slide Right

LATO 2014

LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH

14-27 lipca 2014

Podczas tegorocznych warsztatów zaprosimy uczestników w niezwykłą PODRÓŻ DO NIBYLANDII. Będziemy wspólnie wędrować do wyimaginowanego świata, zamieszkałego przez wróżki, syreny, krasnale oraz piratów. Kraina Wiecznych Marzeń oraz Niekończącego się Dzieciństwa otworzy się dla wszystkich żądnych przygód uczestników, odkrywając przez nimi swoje najpiękniejsze tereny. Będziemy wszędzie tam, gdzie tylko zapragniemy.
W podróż wystarczy zabrać jedynie naszą twórczą wyobraźnię, dzięki której zwiedzimy dokładnie każdy zakątek Krainy. Przemierzymy jej najskrytsze obszary. Zobaczymy jej czarowne krajobrazy i stworzymy własne pejzaże. Będziemy o niej śpiewać i wsłuchiwać się w jej rytm. Poznamy tańce tamtejszych mieszkańców oraz wykonamy własne. Staniemy się postaciami z marzeń – syrenami, księżniczkami, baśniowymi bohaterami. Dotrzemy z naszą twórczością tam, dokąd tylko zaprowadzi nas nasza prywatna wróżka – wyobraźnia. Pamiętajcie, gdzie jest początek naszej podróży:

„Druga gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka.

Należy polecieć. Aby polecieć, wystarczy Cudowna Myśl i trochę Wróżkowego pyłu.”

    Zatem do zobaczenia w Nibylandii!

 autor: Sylwia Krawiec

INFORMACJE skierowane do rodziców:

 1. SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla rodziców odbędzie się 11 lipca o godz. 18:00 w Spichlerzu, ul. Piastowska 13
 2. WAŻNE ! Bardzo prosimy rodziców, którzy jeszcze nie dopełnili formalności o dostarczenie podpisanego ręcznie formularza z regulaminem oraz deklaracji rodziców (mailowo lub najpóźniej na spotkaniu 11 lipca) do pani Moniki Parafiniuk tel. 792371774 email: monika.parafiniuk@onet.pl
 3. Organizatorzy nie zapewniają posiłków podczas projektu. Istnieje możliwość zamówienia cateringu z firmy www.alecatering.pl (2 dania: zupa+drugie danie w cenie 15 zł x 10 dni ). Przykładowe menu DO POBRANIA. Zapisy na obiad prowadzi Paulina Spiel do dnia 11 lipca. Zainteresowane osoby prosimy przesłać maila na adres paulina.spiel@gmail.com tel.723446361
 4. Aktualne informacje podczas trwania projektu będą zamieszczane na profilu Facebook https://www.facebook.com/events/475513762582019/?fref=ts oraz na stronie http://pryzmat-taniec.pl/projekt-lato/lato-2014 . Zachęcamy do regularnych odwiedzin ww stron.
 5. Prosimy, aby dzieci z grup B i C ( w pierwszym tygodniu projektu), na drugie zajęcia fotograficzno-plastyczne zabrały ze sobą aparat fotograficzny (w miarę możliwości).
 6. Koordynatorami projektu są: Katarzyna Grabińska tel. 604-110-894 email: pryzmat@taniec-olsztyn.pl,
  Monika Parafiniuk tel. 792371774, Paulina Spiel tel.723446361

 

PROGRAM
W ramach projektu planowane są następujące działania:

 •  14-27 lipca Zajęcia warsztatowe

Program warsztatów został zaplanowany w taki sposób aby, przez pierwszy tydzień zajęć, każdy z uczestników mógł poznać każdy z tajników: kunsztu aktorskiego, tanecznego, wokalnego, fotograficzno-plastycznego. Dopiero w drugim tygodniu projektu, nastąpi wybór, w której z dziedzin młodzież będzie kontynuować pracę twórczą. Od tego momentu nastąpi specjalizacja uczestników,tym samym powstaną grupy tematyczne pracujące w danej dziedzinie, czego efektem będzie powstanie spektaklu. 

GRAFIK I tydzień  DO POBRANIA
GRAFIK II tydzień DO POBRANIA

 • 19 lipca Wydarzenia Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej dla dzieci z rodzicami WSTĘP WOLNY

  15:00 plac przy Scenie Staromiejskiej, Letnie warsztaty cyrkowe z Teatrem Na Walizkach
  19:00 
  Scena Staromiejska, Teatr „A”/Gliwice, spektakl Bajka o Smoku Kubie
  (w razie niepogody sala kameralna pod Amfiteatrem im. Cz. Niemena)

 • 20 lipca 12:00 Wspólna improwizacja w przestrzeni, w gigantycznej krainie zabaw WARMIOLANDII (dzieci z rodzicami) WSTĘP WOLNY (dla uczestników projektu i rodziców) www.warmiolandia.pl (w recepcji należy podać nazwisko dziecka). Pokaz etiudy Pracowni Tańca PRYZMAT
 • 27 lipca 13:00 Pokaz finałowy podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego w ramach Dni Jakubowych (scena staromiejska) WSTĘP WOLNY  ORGANIZATORZY
  Pracownia Tańca PRYZMAT
  MIEJSKI OŚRODEK KULTURY w Olsztynie

  PARTNERZY
  MZPiTU
  Fundacja Kreatywnego Rozwoju
  Warmiolandia

  MEDIA
  Radio ZET GOLD
  TVP Olsztyn
  Radio Olsztyn
  Gazeta Olsztyńska
  Nasz Olsztyniak

 

 

PROWADZĄCY warsztaty

RAFAŁ GAJEWSKI
warsztaty wokalne

Rafał Gajewski - Wokalista, klawiszowiec, kompozytor muzyki rozrywkowej oraz teatralnej, muzyk sesyjny, sideman, założyciel szkoły muzyki rozrywkowej feelHARMONIA, w której uczy gry na instrumentach klawiszowych oraz śpiewu, akompaniator oraz wykładowca sztuki wokalnej w Studium Aktorskim im. A. Sewruka działającym przy Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie.
Autorskie pomysły realizuje jako iNKAS
Założyciel, wokalista i klawiszowiec cover band dePOLIS wykonującego z szerokim powodzeniem po części na nowo zaaranżowane utwory światowego super tria The Police oraz jego lidera Stinga
W niedalekiej przeszłości klawiszowiec w zespołach: KOFEiNA, Enej, Shannon, Babsztyl.
Członek olsztyńskiego zespołu wokalnego muzyki wschodniej i popołudniowej Pro Forma prowadzonym przez Marcina Wawruka. Wraz z Pro Forma koncertował w prestiżowych salach w kraju i za granicą. Nagrał płytę „Pro Forma a capella NIEMEN” Koncerty z programem Czesława Niemena, trzykrotne zdobycie Złotej Lutni podczas turnieju Legnica Cantat, koncert wraz z Leszkiem Możdżerem w studio PR II czy wspólny występ z Bobby McFerrinem (!) i Rogerem Treece w ramach światowej trasy VOCabuLarieS, etc.

JAKUB OBAREK 
warsztaty fotograficzno-plastyczne

Jakub Obarek – fotograf.  Absolwent Wydziału Sztuki UWM. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Graficznego. Stypendysta Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Laureat nagrody internautów w ogólnopolskim konkursie fotograficznym: "Świat w dłoniach-niezapomniane pasje". Laureat dwóch nagród w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych. Zajmuje się fotografią portretową, reportażową, ślubną, dzieci, wnętrz, mody, produktów… Sportretował Bożenę Dykiel, Jerzego Skolimowskiego, Jerzego Bończaka, Wojciecha Malajkata, Wojtka „Wozzo” Łozowskiego. Tworzył kreacje fotograficzne dla Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat. W Nowym Jorku fotografował tancerki Burlesque. Jak mówi: „Tworzyć sztukę na temat sztuki, to najbardziej inspirujące wyzwanie”. Realizował sesje zdjęciowe dla zespołów muzycznych, wśród nich: „Enej”, „The Lollipops”, grupa „Ejtobangla”. Jest autorem reportażu „Za blisko, za daleko”, poświęconego autyzmowi. Jego zdjęcia oddziałują jak plakaty, zapadają w pamięć, szukając z widzem porozumienia.
WWW.FOTOSERIO.PL

SYLWIA KRAWIEC
warsztaty aktorskie

 

 

Sylwia Krawiec – studentka IV roku Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Występowała na deskach tego teatru w spektaklach takich jak: „Matki/Błagalnice” w reżyserii Łukasza Chotkowskiego oraz „Stawiam na Tolka Banana” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Pasjonatka klasycznego teatru, dobrej literatury oraz malarstwa. Laureatka Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora w Zgorzelcu oraz wielu konkursów recytatorskich, m.in.  Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. W teatrze wyznaje zasadę, że aktor przede wszystkim powinien być człowiekiem. Podczas  warsztatów teatralnych stawiać będzie głównie na trening wyobraźni oraz improwizacje ruchowe.


MONIKA PARAFINIUK

warsztaty taneczne

 

MONIKA PARAFINIUK - tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca PRYZMAT, instruktor tańca Pracowni
Studiuje Pedagogikę Szkolną z Animacją Kulturalną na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim. Swoją taneczną przygodę rozpoczęła jako dziecko od disco dance. Od 5 lat należy do PRYZMATU i tam rozwija się pod czujnym okiem choreografki oraz instruktorki - Katarzyny Grabińskiej. Razem z Pryzmatem realizuje wiele projektów oraz spektakli, które dają jej wiele satysfakcji. Bierze udział w licznych warsztatach tanecznych, dzięki którym może rozwijać swoje pasje oraz nabywać doświadczenie. Mówi o sobie, że nie wyobraża sobie życia bez tańca i ma nadzieje, że będzie z nim związana jak najdłużej. W 2013 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji.Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"
Instruktor i koordynator projektu LATO przez PRYZMAT TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH 2013

 

PAULINA SPIEL
warsztaty taneczne

PAULINA SPIEL - tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca PRYZMAT, instruktor tańca Pracowni.
Studentka Oligofrenopedagogiki (pedagogiki specjalnej zajmujący się nauczaniem i wychowaniem jednostek upośledzonych umysłowo) na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat. Tam rozwija się pod okiem instruktora i choreografa Katarzyny Grabińskiej. Doświadczenie w tańcu nabiera w Pryzmacie oraz podczas udziału w licznych warsztatach.W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konforntacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"
Instruktor i koordynator projektu LATO przez PRYZMAT TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH 2013

LIDIA PIECHOTA
spotkanie
z dziennikarką, prezenterką, blogerką

fot.Kaja Szczyglewska

Lidka podczas spotkania opowie o swoich pasjach, dziennikarstwie, o blogowaniu, pisaniu, występach publicznych, poprawnej polszczyźniei jak sama mówi "o łączeniu tego co się kocha, z tym co wypada"

Lidia Piechota - Wszędobylska mama, pogodna dziennikarka, energiczna prezenterka, rzetelna blogerka. Współtworzyła programy telewizyjne na wielu antenach - TVP1, TVP2, TV Polonia, TVP Olsztyn, TVP Opole. Choć zdarzyło się jej prowadzić programy publicystyczne, najlepiej czuje te plenerowe, rozrywkowe, związane ze sportem i nachętniej "na żywo". Reprezentowała Polskę podczas największej konferencji mediów publicznych INPUT w Republice Południowej Afryki i Szwajcarii. Była prezenterką programu "Kawa czy herbata?"w TVP1. Została Ambasadorem Polskiej Turystyki i na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin promowała Polskę za granicą. Była jedyną kobietą w roli host speakera podczas EURO 2012. Pracowała dla UEFA na płycie stadionu w Poznaniu. Założyła pierwszego w Polsce vloga o ciąży i małym dziecku dla portalu parentingowego siostraania.pl . Teraz pisze bloga jako lidiapiechota.pl - extremama czyli ekstremalnie zakochana w swoim synku mama uzależniona od sportów ekstremalnych - www.lidiapiechota.pl . Wciąż współpracuje z TVP, choć teraz najwięcej frajdy sprawia jej podróżowanie z 2-letnim Zachariaszem, pokazywanie mu świata i opisywanie tych doświadczeń na blogu lub dla portalu mamawformie.pl Razem z Hangloose czyli Centrum Ekstremalnych Sportów Wodnych i Rekreacji organizuje imprezy dla aktywnych rodziców i dzieci zarażając sportową pasją małych i dużych.

 

 

 


 

 

 

 

 

 


projekt artystyczny dla dzieci i młodzieży

LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH

termin: 14-27 lipca 2014
wiek: 3 grupy wiekowe 5-7 lat,  8-10 lat, 11-15 lat


Celem projektu jest integracja środowiskowa dzieci i młodzieży, która chciałaby rozwijać umiejętności z zakresu
różnych form sztuki, a także młodzieży z ograniczonym dostępem do kultury, zagrożonej wykluczeniem społecznym i ekonomicznym,
która nigdy do tej pory nie miała możliwości poznania i obcowania ze sztuką.
LATO PRZEZ PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH to atrakcyjna propozycja dla dzieci i młodzieży, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w Olsztynie.
Projekt obejmuje dwutygodniowe warsztaty artystyczne z różnych form sztuki (m.in. teatr, śpiew, film, fotografia, taniec, inne)
wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem czego będzie realizacja pokazu finałowego na scenie.

 

PROGRAM
W ramach projektu planowane są następujące działania:

1. Zajęcia warsztatowe

 • warsztaty teatralne
 • warsztaty wokalne
 • warsztaty fotograficzno-plastyczne
 • warsztaty taneczne
 • inne

Codziennie zajęcia warsztatowe w trzech grupach wiekowych od godz. 10:00-16:00.  
Efektem pracy dzieci będzie realizacja pokazu finałowego na scenie

2.
Projekcja filmu tanecznego

3. Wspólna improwizacja w przestrzeni, w gigantycznej krainie zabaw WARMIOLANDII

4. Spektakle podczas Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej

5. Pokaz finałowy podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego w ramach Dni Jakubowych

* organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych

REKRUTACJA

Rekrutacja trwa do 13 czerwca 2014 r., na podstawie zgłoszeń. Zgłoszenia wraz z regulaminem do pobrania TUTAJ.
Decyduje kolejność zgłoszeń, deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest ograniczona
(15 czerwca zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu).


KOORDYNATOR PROJEKTU
Katarzyna Grabińska -tel. 604-110-894 email: pryzmat@taniec-olsztyn.pl

ORGANIZATORZY
Pracownia Tańca PRYZMAT
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY w Olsztynie

PARTNERZY
MZPiTU
Fundacja Kreatywnego Rozwoju
Warmiolandia

MEDIA
Radio ZET GOLD
TVP Olsztyn
Radio Olsztyn
Gazeta Olsztyńska
Nasz Olsztyniak