Slide Left Slide Right

O nas

Pracownia Tańca PRYZMAT

Pracownia Tańca PRYZMAT to zespół Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna, którego opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska (niejednokrotnie nagradzana przez PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA, FUNDACJĘ ŚRODOWISK TWÓRCZYCH czy podczas festiwali otrzymując indywidualne nagrody za choreografię). Zespół tworzą ludzie, których językiem przekazu jest teatr tańca. Zespół wraz z fundacją realizują autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne, spotkania środowiska sztuki tanecznej, prowadzą stałą działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz repertuarową. Tancerze biorą udział w realizacjach, stale współpracując z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie (realizacja między innymi oper: "Jaś i Małgosia” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, „Amahl i nocni Goście” w reżyserii Janusza Kijowskiego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, autorskich spektakli „The Selfies”, „War-iacja” oraz „Carpe(t) Diem” w Teatrze im. S. Jaracza, widowiska taneczno-muzycznego „5 ŻYWIOŁÓW”, "Gra o Taniec", "Pan Kejk", "Akademia Pana B." - produkcje z udziałem ok 300 tancerzy- w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej). Młodzi tancerze/adepci Pracowni Pryzmat - w ramach działalności edukacyjnej zespołu - zdobywają liczne nagrody na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych. Ponadto realizują wiele projektów artystycznych z dorosłym zespołem, w ramach działalność repertuarowej. Projekty zrealizowane to między innymi: projekt interdyscyplinarny „The best of Queen Show” w Olsztyńskim Planetarium oraz udział w spektaklu repertuarowym Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie „Sztukmistrz z m. Lublina" w reżyserii Janusza Kijowskiego - w sezonie 2016/17. Co roku zespół realizuje międzynarodowe projekty, współprodukcje, a także uczestniczy w festiwalach - do tej pory zespół odwiedził między innymi Barcelonę, Izrael, Sankt Petersburg, Sycylię, Paryż:

  • W sierpniu 2014 roku zespół przebywał na rezydencji artystycznej w Barcelonie (produkcja spektaklu „I see a spider” w reżyserii hiszpańskich choreografek Mirei de Querol, Cecili Colacrai, Anna Rubirola ).
  • W lipcu 2015 r. zrealizował projekt MISJA IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN, uczestnicząc w warsztatach w Batsheva Dance Company, Vertigo Dance Company, Yasmeen Gooder Company w Izraelu.
  • W 2015 roku, zespół brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Rożdzestwnski parad" w Sankt Petersburg (spektakl “The Selfies”). 
  • W lipcu 2016 r. zespół przebywał na Sycylii, pracując z Anną Piotrowską nad nowym spektaklem „CARPE(t) DIEM”, którego bytomska premiera odbyła się w kwietniu 2017 w Teatrz Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu, a w grudniu 2016 w Teatzre im.S.Jaracza w Olsztynie
  • W lipcu 2017 zespół przebywał na rezydencji artystycznej i zaprezentował spetkakl "The Selfies" (chor.K.Grabińska) na festiwalu ALTOFEST w Neapolu (Włochy) , a także w tym samym roku przebywał na festiwalu DELTEBRE DANS w Hiszpanii
  • W lipcu 2018 r. tancerze szkolili sę podczas warsztatów SUMMER INTENSIVE w Portugalii
  • na jesień 2018 planowana jest rezydencja artystyczna w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno (Lucca) w Toskanii, we Włoszech, pracując nad projektem "OVER GROUND"

     

 

                                                        fot. Monika Hnatyk