Sobota i Niedziela 6-7 października 2012 sala kameralna AMFITEATR
9:00-10:30 warsztaty Taniec współczesny/Floor work GRUPA A
11:00- 12:30 warsztaty Taniec współczesny/Floor work GRUPA B
13:30-15:00 warsztaty Taniec współczesny/Floor work GRUPA A
15:30- 17:00 warsztaty Taniec współczesny/Floor work GRUPA B
JULIA DONDZIŁO-GRZEŚ i JOANNA MALITKA
to tancerki tańca współczesnego. Brały udział w licznych projektach realizowanych przy Podlaskiej Fundacji Tańca, Studiu Działań Kreatywnych Danceoffnia w Białymstoku, czy teatrem alternatywnym Usta-Usta z Poznania. Na swoim autorskim koncie mają już wspólne projekty choreograficzne, które zostały docenione i nagrodzone podczas przeglądów i festiwali tanecznych.
Minimalizm, plastyka ruchu, improwizacja, kreowanie przestrzeni ciała, nutka dramaturgii, nieco zwierzęcy charakter, budowanie nastroju to w skrócie o naszej twórczości.
Spektakl "Stan doskonały" otrzymał nagrodę główną w konkursie choreograficznym 3...2..1...TANIEC /Krakowski Teatr Tańca oraz Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie 13.03.2012
O spektaklu: wszystko, co się dzieje jest wyrazem całości. Jest w zgodzie i harmonii z całością.(...) Świat został stworzony doskonały i kompletny. Jedynie izolując cześć stwarzasz wrażenie, że nie jest kompletna. Odpowiedzialność za izolowanie części od całości tkwi w umyśle.
O FILMIE „Stand By"
Telewizja Polska Oddział w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie / Polska
http://www.ltt.art.pl/wiadomosc,film-stand-by-w-tvp-lublin,41
Czas trwania: 52 minuty.
wystąpili tancerze Lubelskiego Teatru Tańca: Beata Mysiak, Anna ??ak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń
choreografia: Karen Foss
asystenci choreografa: Daniel Racek, Marianne Kjærsund
współpraca - tancerze zespołów: Karen Foss Quiet Works, NANOHACH, Lubelskiego Teatru Tańca
muzyka: J�?rgen Knudsen
wizualizacje: Alan Lucien Øyen
scenariusz i reżyseria: Natasza Ziółkowska-Kurczuk
zdjęcia: Tomasz Michałowski
operatorzy kamer: Jacek Grzelak, Dariusz Piłat
dźwięk: Andrzej Jarski
montaż : Zbigniew Gustaw
asystent operatora: Ryszard Huszaluk, Paweł Krysa
Współpraca realizacyjna: Anna Kalita, Michał Jaskot, Dorota Kozak, Kaja Kurczuk
kierownik produkcji: Magdalena Kołodziejczyk
producent: Maria Mazurek Telewizja Polska 2011
Film porusza problem bytu tancerza na scenie, ale również bytu człowieka w życiu i w świecie. Inspirację do filmu stanowi spektakl „gracerunners" autorstwa norweskiej choreografki Karen Foss. Wypowiadane na przemian przez tancerzy w spektaklu zdania: „Jestem zmęczony", „Jestem gotowy", przenoszą się również na życie każdego człowieka. Stąd główne elementy występujące w filmie to bieg, nagłe zatrzymania i spowolnienia ukazujące zmaganie się człowieka ze swoimi ograniczeniami, również fizycznymi, zmaganie się tancerza z choreografią, z przestrzenią, z ciałem, ze zmęczeniem.
Film został opowiedziany w kilku sekwencjach, które wzajemnie się ze sobą łączą, montują, niezależnie od choreografii, a nawet od muzyki.
Wiele jest w filmie ruchowej improwizacji, w której ważną rolę gra chropawa i nieprzewidywalna przestrzeń, niezwykle interesująca wizualnie. Tancerze zmagają się z jej oryginalnym urokiem. Sceny ułożone są według abstrakcyjnej dramaturgii, według różnicy napięć i nastrojów, prowadzą do kulminacji i rozładowania.