Slide Left Slide Right

Kamila Olszewska

Z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutą zajęciowym. Zawodowo poświęca się pracy z dziećmi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Jej pasją jest taniec. Najbliższy  jest jej taniec współczesny, jazzowy i modern, w których się realizuje. Regularne uczestnictwo w warsztatach i kursach umożliwiło rozwijanie umiejętności tanecznych, a występy  na różnego rodzaju przeglądach pozwoliły zdobywać sceniczne doświadczenie.

Jest tancerką Pracowni Tańca Pryzmat działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Swoje umiejętności i doświadczenie taneczne zdobywa w zespole pod okiem Katarzyny Grabińskiej, instruktora i choreografa Pryzmatu. Kiedyś zaszczepiona chęć tańczenia, zdobywania nowych umiejętności i dzielenia się nimi z innymi trwa do dziś. Dlatego od 2011 roku prowadzi zajęcia w grupie dziecięcej Pryzmacik, czyli modern jazz dla dzieci. Poza umiejętnościami tanecznymi stara się również w małych tancerzach rozbudzić chęć obcowania ze sztuką taneczną co daje jej ogromną przyjemność i obustronne korzyści.

Doświadczenie i umiejętności taneczne zdobywała i nadal zdobywa na wielu warsztatach i festiwalach. Wraz z zespołem Pryzmat brała udział w wielu konkursach, przeglądach i pokazach zdobywając tam nagrody oraz sceniczne doświadczenie.

Brała udział w:

  • międzynarodowym festiwalu tańca DARC 37 International Training Festival we Francji, (sierpień 2012)
  • w warsztatach tanecznych w ramach Otwartej Sceny Tańca
  • międzynarodowym festivalu tańca współczesnego Dancing Poznań 2011
  • Ogólnopolskich Warsztatach  Tańca Współczesnego w Koninie
  • warsztatach  tańca modern jazz, contemporary oraz lyrical podczas  Europejskich Dni  Sztuki i Kultury Ulicznej BRUK festiwal
  • polsko-niemieckim projekcie wymiany tancerzy MOVe Dance Project Warmia and Mazury- warsztaty tańca współczesnego, modern, funky jazz, contact improvization, zajęcia teatralne i  innych.

Doświadczenie sceniczne, które zdobywała wraz z zespołem to wiele pokazów i występów. Między innymi występ ze spektaklem Open/Close podczas Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej, Widowisko muzyczno-taneczne „Sen jednej nocy" przy współpracy z państwem Mierzyńskimi i wiele innych.

Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"