Slide Left Slide Right

NAUCZYCIELE

Katarzyna Grabińska
- założycielka, instruktor i choreograf Pracowni Tańca PRYZMAT. Specjalizuję się w takich formach jak taniec modern, współczesny



CV taneczne:
Tańczy od dziecka. Przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca towarzyskiego poprzez ludowy, formy nowoczesne, aż znalazła swoje miejsce w grupie tańca współczesnego PARADOX w Olsztynie pod okiem instruktor Jolanty Grabowskiej. Z wykształcenia mgr Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a z zamiłowania "pasjonatka tańca" oraz kitesurfingu.
  Warsztat taneczny nabyła również w Studio Tańca i Ruchu w Krakowie, uczestnicząc w lekcjach w college NSDC w Leeds w Wielkiej Brytanii oraz Ireland Theatre of Dance w Dublinie w Irlandii.
Brała udział w międzynarodowym festiwalu tańca  DARC 32 International Training Festival we Francji (przy współpracy Urzędu Miasta Olsztyn i Chateauroux).

W 2007 r. założyła grupę twórczą Pracownię Tańca PRYZMAT, której jest opiekunem artystycznym i choreografem.
W 2009 roku ukończyła szkołę choreografii scenicznej ARTYSTYCZA ALTERNATYWA w Krakowie.

Współorganizowała i koordynowała międzynarodowy projekt dla młodych tancerzy MOVe dance project Warmia and Masuria 2010 przy współpracy z fundacją BORUSSIA. Wraz z TVP zrealizowała programy min. z cyklu Winda Regionu pt. „Modern przez pryzmat", wejścia life do „Kawy czy Herbaty" promujące nasz region poprzez taniec. Prowadzi warsztaty i współpracuje z grupami w Pasłęku, Korszach, Mrągowie, Węgorzewie, Pieniężnie.
Od 2010 r współpracuje z festiwalem - Dni Kultury i Sztuki Ulicznej BRUK FESTIWAL w Olsztynie.

W 2012 r. współpracowała przy realizacji interdyscyplinarnego projektu z warmińskimi artystami tworząc instalację artystyczną BOHEMA PÓŁNOCY-Inter Poezja.
Corocznie wraz z zespołem jest zapraszana do prezentacji spektaklu podczas Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej

Wspólnie z Tatianą Asmokovą wraz jest pomysłodawcą i koordynatorem OTWARTEJ SCENY TAŃCA - projektu cyklicznych spotkań środowiska sztuki tanecznej czytaj więcej oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC OLSZTYN czytaj więcej.
Od 2013 r. realizuje i koordynuje projekt LATO przez PRYZMAT TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH czytaj więcej

Wraz z zespołem (tworząc choreografię do Walca Śnieżynek) oraz 220 tancerzami z regionu, brała udział w spektaklu Dziadek do Orzechów,  który był realizowany przez Filharmonię w Olsztynie (premiera odbyła się 6 grudnia 2012 r, koordynatorem przedsięwzięcia była Iwona Pavlovic).

W 2013 r. została zaproszona do realizacji instalacji artystycznej "O obrotach ciał niebieskich" z DJ Clicktime (Olsztyn) oraz VJ-ejkami Justyną Aulak i Justyną Jakubósek (Łódź).
Tworząc ruch sceniczny, 24 marca 2013 brała udział w jublileuszu wydania płyty the Dark Side of the Moon Pink Floydów w Olsztyńskim Planetarium.(projekt jest regularnie grany w repertuarze Olsztyńskiego Planetarium) czytaj więcej

Bagaż wciąż nabywanych doświadczeń daje  jej możliwość operowania różnymi technikami tańca, umiejętności, które stara się wykorzystać tworząc własne projekty oraz prowadząc warsztaty taneczne.
Eksperymentuje, stawia na fuzje różnych form, skupiając się na doświadczaniu oraz poszukiwaniu własnego wyrazu scenicznego Pracowni Tańca PRYZMAT. Realizuje autorski program nauczania tańca w ramach działalności edukacyjnej pracowni. Przez cały czas poszukuje inicjatyw „pachnących" świeżością i stara się zarażać  ludzi pasją do sztuki tanecznej.

OSIĄGNIĘCIA:

  • Nagroda dla choreografa podczas XII OGÓLNOPOLSKICH KONFRONTACJI ZESPOŁÓW TANECZNYCH w Bydgoszczy 2012 r. (nagroda również dla PRYZMATU za dramaturgię, reżyserię ruchu i osobowość sceniczną)
  • Nagroda PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA 2011 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej
  • Nagroda TALENT ROKU 2010 w kategorii TERPSYCHORA- Taniec, przyznaną przez kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych
  • W 2011 na nagroda za choreografię pt."Do",dla zespołu METRUM z Węgorzewa,  podczas prezentacji tańca współczesnego MŁODE FORMY 2011. W kwietniu 2012 r. za tą samą choreografię otrzymała tytuł NAJLEPSZEGO CHOREOGRAFA eliminacji WOJSK LĄDOWYCH do XV Przeglądu Form Scenicznych Wojska Polskiego
  • W 2010 podczas prezentacji tańca współczesnego MŁODE FORMY 2010 nagroda specjalna za choreografię "Tuż za rogiem czai się pustka".
  • W 2009 r ukończyła szkołę choreografii scenicznej ARTYSTYCZA ALTERNATYWA w Krakowie, z oceną CELUJĄCY za spektakl dyplomowy "512 RAM".
  • Nagroda za choreografię podczas IX Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy w 2009 r

Rozmowa z Katarzyną Grabińską
WIĘCEJ informacji o nagrodzie TUTAJ
GALERIA zdjęć z rozdania nagród TUTAJ

 



Tatiana Asmolkova
- instruktor tańca, specjalizuje się w takich formach jak taniec jazzowy i klasyczny.

Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pochodzi z Rosji. W wieku 10 lat los sprawił że trafiła do prężnie działającego zespołu tańca, korzystającego ze wszystkich istniejących na ten czas technik i współpracującego z wybitnymi rosyjskimi choreografami. Pozostała w zespole 15 lat. Juz tam rozpoczęła praktykę instruktora, studiując równocześnie w College Kultury i Sztuki na wydziałach pedagogiki tańca i reżyserii (dyplom pedagoga tańca). Przez 5 lat kierowała założonym przez siebie Teatrem Mody i Tańca.  Współpracowała jako tancerka również z grupą tańca estradowego „Wenecja"(Rosja) i CirkusKroneBalet (Niemcy).

W międzyczasie ukończyła Sankt-Petersburską Państwowa Akademie Kultury (dyplom choreografa) i Katedrę Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj (dyplom krytyka i historyka sztuki w zakresie choreografii). Obecnie jest doktorantką Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. 

Od 10 lat jest choreografem w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie i wykładowcą dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka. Robiła choreografie do spektakli w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Słupsku. Prowadzi od lat zajęcia dla uczestników Studium Teatralnego przy Towarzystwie Kultury Teatralnej i Teatrze Jaracza i liczne warsztaty. Specjalizuje sie w rożnych technikach (taniec klasyczny, jazzowy, historyczny, narodowy).

Od 2011 r. współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT w zakresie warsztatu tańca klasycznego, broadway jazzu, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej - OWARTA SCENA TAŃCA oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC.

 


Beata Lewalska
- instruktor gimnastyki sportowej

W latach 1972- 1981 zawodniczka sekcji gimnastyki sportowej kobiet SMS- OKS "Stomil" Olsztyn. Członkini Kadry Narodowej i Olimpijskiej w klasie mistrzowskiej. Absolwentka OSW. Obecnie: - nauczyciel W- F - nauczyciel akademicki OSW - pedagog terapeuta - instruktor gimnastyki sportowej - instruktor rekreacji ruchowej

 



Kamila Olszewska
- tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT (grupa repertuarowa), instruktor tańca

Urodzona 15.10.1985 roku. Z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutą zajęciowym. Zawodowo poświęca się pracy z dziećmi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Jej pasją jest taniec. Najbliższy  jest jej taniec współczesny, jazzowy i modern, w których się realizuje. Regularne uczestnictwo w warsztatach i kursach umożliwiło rozwijanie umiejętności tanecznych, a występy  na różnego rodzaju przeglądach pozwoliły zdobywać sceniczne doświadczenie.

Jest tancerką Pracowni Tańca Pryzmat działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Swoje umiejętności i doświadczenie taneczne zdobywa w zespole pod okiem Katarzyny Grabińskiej, instruktora i choreografa Pryzmatu. Kiedyś zaszczepiona chęć tańczenia, zdobywania nowych umiejętności i dzielenia się nimi z innymi trwa do dziś. Dlatego od 2011 roku prowadzi zajęcia w grupie dziecięcej Pryzmacik, czyli modern jazz dla dzieci. Poza umiejętnościami tanecznymi stara się również w małych tancerzach rozbudzić chęć obcowania ze sztuką taneczną co daje jej ogromną przyjemność i obustronne korzyści.

Doświadczenie i umiejętności taneczne zdobywała i nadal zdobywa na wielu warsztatach i festiwalach. Wraz z zespołem Pryzmat brała udział w wielu konkursach, przeglądach i pokazach zdobywając tam nagrody oraz sceniczne doświadczenie.

Brała udział w:

- międzynarodowym festiwalu tańca DARC 37 International Training Festival we Francji, (sierpień 2012)

- w warsztatach tanecznych w ramach Otwartej Sceny Tańca

- międzynarodowym festivalu tańca współczesnego Dancing Poznań 2011

- Ogólnopolskich Warsztatach  Tańca Współczesnego w Koninie

- W warsztatach  tańca modern jazz, contemporary oraz lyrical podczas  Europejskich Dni  Sztuki i Kultury Ulicznej BRUK festiwal

- polsko-niemieckim projekcie wymiany tancerzy MOVe Dance Project Warmia and Mazury - warsztaty tańca współczesnego, modern, funky jazz, contact improvization, zajęcia teatralne i  innych.

Doświadczenie sceniczne, które zdobywała wraz z zespołem to wiele pokazów i występów. Między innymi występ ze spektaklem Open/Close podczas Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej, Widowisko muzyczno-taneczne „Sen jednej nocy" przy współpracy z państwem Mierzyńskimi i wiele innych.

Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"

 


Selena Popławska
- tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT (grupa repertuarowa), instruktor tańca

Przygodę z Tańcem rozpoczęła w zespole TeDeTe w Szkole Mistrzów Tańca Pavlović. Tak pod okiem Moniki Kopik doskonaliła techniki tańca klasycznego, jazowego, współczesnego oraz hip-hopu.  W 2007 roku przyłączyła się do Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat. Pracownia działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie i prowadzona jest przez instruktora i choreografa Katarzynę Grabińską. Tam w zupełności mogła połączyć swoje pasje w jedno i odnaleźć to, czego poszukiwała. Doświadczenie sceniczne zdobywała i zdobywa na wielu warsztatach mianowicie: warsztaty improwizacji w Burdągu pod kierunkiem Marysi Stokłosy oraz Konrada Szymańskiego i Wielanda Mullera;  udział w projekcie   Stowarzyszenia Scena Babel "Bohema Północy "Inter-poezja"", który wpisuje się w wydarzenia akcji Warmia: Rebelia Kultury; warsztaty w ramach Otwartej Sceny Tańca z Ryszardem Kalinowskim, Barbarą Bujakowską oraz Olą Zdunek; Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego w Koninie z udziałem Karoliny Garbacik, Pawła Malickiego, Pawła Matyasika oraz Katarzyny Skawińskiej;  warsztaty tańca modern jazz, contemporary oraz lyrical podczas Europejskich Dni Sztuki i Kultury Ulicznej BRUK festiwal; polsko-niemieckim projekcie wymiany tancerzy MOVe Dance Project Warmia and Mazury - warsztaty tańca współczesnego, modern, funky jazz, contact improvization, zajęcia teatralne; Młode Formy Tańca Współczesnego w Mrągowie w ramach warsztatów z Anną Godowską i Januszem Orlikiem; dodatkowo brała udział w Elektronicznych Pejzażach Muzycznych premiera spektaklu „Zaklęty Ptak", „Sen Jednej Nocy" wspólny projekt z Elżbietą i Andrzejem Mierzyńskimi. Radość z tańca czerpie do dnia dzisiejszego i tą radością chce zarażać innych. Największym wyzwaniem obecnie jest praca z grupą dzieci „Pryzmaciątka" w których chce zaszczepić właśnie tą „radość" płynącą z tańca.

Podczas XII Konfrntacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"

 



PAULINA SPIEL
- tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT (grupa repertuarowa), instruktor tańca

Paulina Spiel jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Studentka  Oligofrenopedagogiki (pedagogiki specjalnej zajmujący się nauczaniem i wychowaniem jednostek upośledzonych umysłowo) na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat. Tam rozwija się pod okiem instruktora i choreografa Katarzyny Grabińskiej. Doświadczenie w tańcu nabiera w Pryzmacie oraz podczas udziału w licznych warsztatach.W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konforntacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"
Instruktor i koordynator projektu LATO przez PRYZMAT TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH 2013 czytaj więcej o projekcie

 

MONIKA PARAFINIUK
- tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT (grupa repertuarowa), instruktor tańca

 

 

Monika Parafiniuk jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Studiuje Pedagogikę Szkolną z Animacją  Kulturalną na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim. Swoją taneczną przygodę rozpoczęła jako dziecko  od disco dance. Od 17 roku życia należy do PRYZMATU i tam rozwija się pod czujnym okiem choreografki oraz instruktorki - Katarzyny Grabińskiej. Razem z Pryzmatem realizuje wiele projektów oraz spektakli, które dają jej wiele satysfakcji. Bierze udział w licznych warsztatach tanecznych, dzięki którym może rozwijać swoje pasje oraz nabywać doświadczenie. Mówi o sobie, że nie wyobraża sobie życia bez tańca i ma nadzieje, że będzie z nim związana jak najdłużej. W 2013 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konforntacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"
Instruktor i koordynator projektu LATO przez PRYZMAT TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH 2013 czytaj więcej o projekcie

 



Anna Afeltowicz
- tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT (grupa repertuarowa), instruktor tańca


Anna Afeltowicz swoją przygodę z tańcem rozpoczęła dość późno, bo dopiero będąc na studiach. Wszystko zaczęło się w 2008 r., kiedy to po raz pierwszy trafiła na zajęcia do Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat. Od tego czasu należy do zespołu, gdzie trenuje  pod okiem założycielki i choreografki Katarzyny Grabińskiej. Przez pewien czas pracowała tu także w charakterze instruktora grupy naborowej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz.

Z zawodu jest fizjoterapeutą i pedagogiem. Pracuje w dziale rehabilitacji specjalistycznej w ośrodku CertusVia, gdzie zajmuje się usprawnieniem dzieci, młodzieży i osób dorosłych po urazach w obrębie kręgosłupa i kończyn. Zamiłowania do aktywności fizycznej realizuje prowadząc zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, natomiast pasje naukowe rozwija jako nauczyciel akademicki Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Taniec jest niezwykle ważną częścią jej życia. Regularne uczestnictwo w warsztatach i kursach umożliwiło rozwijanie umiejętności tanecznych, a liczne występy na różnego rodzaju przeglądach i imprezach pozwoliły zdobywać sceniczne doświadczenie. Razem z PRYZMATEM ma na swoim koncie wiele mniejszych i większych sukcesów

Gabriela Zubowicz
- tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT (grupa repertuarowa), instruktor tańca


-dyplomowany instruktor tańca, pochodzi z Ornety, gdzie stawiała swoje pierwsze taneczne kroki.

Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała poprzez występy w spektaklach teatralnych, należąc do amatorskich teatrów studenckich w Olsztynie: „Cezar",
 „Nie-słyszalni" oraz „Koniec CDN".

Swoją przygodę z tańcem współczesnym rozpoczęła w 2006 roku w grupie Te De Te pod kierownictwem instruktora Moniki Rudowskiej w Szkole Mistrzów Tańca Pavlovic.

Od 2011r. aktywnie udziela się w twórczości Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat" pod kierownictwem instruktora i choreografa Katarzyny Grabińskiej. Zajęcia w Pracowni pozwalają jej na odkrywanie możliwości własnego ciała, improwizacji tanecznej oraz rozwija jej warsztat o techniki tańca współczesnego, jazzowego i klasycznego.

Wraz z grupą brała udział w:

- Elektronicznych Pejzażach Muzycznych - w spektaklu „Sen nocy letniej" do muzyki Elżbiety i Andrzeja Mierzyńskich.

- projekcie Bohema Północy: „Inter-poezja", w ramach Warmia: Rebelia Kultury.

- widowisku „Dziadek do orzechów" realizowanego przy współpracy z Filharmonią Olsztyńską.

- spektaklu „Księżyc w poetyce Pink Floyd" realizowanego przy współpracy z Olsztyńskim Planetarium.

Doświadczenie i umiejętności taneczne zdobywa również na warsztatach tanecznych m.in. na:

-Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie - pod okiem Karoliny Garbacik, Pawła Malickiego i Katarzyny Skawińskiej.

-Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego „Na Bosaka"- Połczyn Zdrój - pod okiem Igora Posiadłego, Krzysztofa Skolimowskiego, Witolda Jurewicza, Jacka Owczarka.

-warsztatach Domu Pracy Twórczej Burdąg - z Marysią Stokłosa, Konradem Szymańskim, Wielandem Möllerem.

-Festiwalu Kalejdoskop w Baiłymstoku- z Anną Piotrkowską, Pauliną Wycichowską, Leszekiem Bzdylem, Katarzyną Chmielewską, Iwona Olszowska

-„Otwarta Scena Tańca" MOK Olsztyn: Aleksandra Zdunek, Barbara Bujakowska , Ryszard Kalinowski, Marysia Stokłosa oraz Wiola Fiuk.

Jest również pasjonatką tańców latynoamerykańskich i kilkakrotnie uczestniczyła w kursach tańców: Salsa/Bachmata/Marengo.

W latach 2010-2011 prowadziła zajęcia taneczne w świetlicy Socjoterapeutycznej w Ornecie. Zajęcia te pozwoliły jej zmierzyć się z pracą z niejednokrotnie bardzo trudnymi dziećmi i młodzieżą. W 2012 roku zamiłowanie do pracy z ludźmi, rozszerzyła zdobywając tytuł terapeuty zajęciowego. Studia te pozwoliły jej odkryć dodatkową pasję, jaką jest „Do it Yourself".