Slide Left Slide Right

AKTUALNOŚCI

2013-03-18   Warsztaty z Anną Nowicką 25 i 28 marca
W dniach 25 i 26 marca  odbędą się warsztaty z Anną Nowicką dla grup PRYZMAT 1, 2 i 3.

Warsztaty są BEZPŁATNE (dla PRYZMATU), a obecność obowiązkowa !!!.

W związku z tym, iż będzie to dosyć intensywny warsztat, grafik zajęć w przyszłym tygodniu ulegnie zmianie.

Zajęcia 27 marca (środa) oraz 29 marca (piątek) zostają ODWOŁANE.

Warsztaty z Anną Nowicką odbędą się (wszystkie grupy razem: 1,2 i 3):
25 marca (poniedziałek) 17:30-21:30 (4h) w Sali kameralnej w Amfiteatrze
26 marca (wtorek) 17:30 -21:30 (4h) w Sali kameralnej w Amfiteatrze

 

Anna Nowicka

tancerka | choreograf

 

Anna Nowicka, tancerka, choreograf, pedagog, instruktorka jogi. Absolwentka psychologii  Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii, dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Brała udział w spektaklach tanecznych i teatralnych w Polsce i za granicą.

Artystka przez wiele lat uczyła się tańca w Warszawie u Anny Godowskiej, tancerki, choreografki i pedagog związanej z Teatrem Bretoncaffe.  Brała także udział w projektach aktora Przemysława Wasilkowskiego (głównie w Olsztynie), wieloletniego uczestnika prac w Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards we włoskiej Pontederze.

Za jedno ze swoich najważniejszych doświadczeń na polu tańca artystka uznaje pracę z Malą Kline. W sezonie 2008/2009 uczestniczyła w Słowenii w podyplomowym programie Tomiego Janezica dla performerów. Od 2008 roku jest zaangażowana w organizację spotkań improwizacyjnych, tj. w Studio Fourklor w Ljubljanie, (2008-2010) oraz w Berlinie, uczestniczyła również w improwizacji Willany Leo w Budapeszcie.

Od 2003 roku Nowicka intensywnie uczestniczy w grupowych projektach i spektaklach tanecznych w Polsce i na świecie, m.in. w Austrii, Chorwacji, Grecji, Słowenii, Niemczech i Budapeszcie. Realizuje również autorskie choreografie solowe, m.in.  No-Body (2010) i the truth is just a plain picture. said bob (2010). Ostatnia z nich została przygotowana w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów „Solo Projekt" w poznańskim Starym Browarze (Stary Browar Nowy Taniec/Art Stations Foundation). Solo zostało przygotowane pod opieką artystyczną Petera Pleyera, z którym artystka pracowała zarówno w Polsce, jak i w Berlinie. W swojej twórczości Nowicka przykłada wagę do pracy ze snami i z wyobraźnią. Kładzie również nacisk na ćwiczenia fizyczne. Autorskie spektakle traktuje jak kreacje w ciągłym procesie rozwoju. Obecnie studiuje choreografię na HfS Ernst-Busch w Berlinie.

Oprócz pracy artystycznej zajmuje się także działalnością pedagogiczną. Pełniła funkcję asystentki Anny Godowskiej w Studio Taneczno-Aktorskim i Centrum Działań Twórczych w Warszawie (2003-2005). Była nauczycielką tańca współczesnego w Studio Taneczno-Aktorskim Hanny Kamińskiej w Warszawie (2005-2006) oraz nauczycielką jogi i tańca w ramach programu Do it! w SEAD (Salzburg 2007 - 2008). Prowadziła warsztaty z techniki tańca współczesnego i improwizacji w Atenach (Kinitiras Studio), Berlinie (Marameo), Ljubljanie (PTL), Warszawie (Free Art Fusion), Zagrzebiu (Studenckie Centrum) i innych.

źródło: http://www.taniecpolska.pl/