Slide Left Slide Right

AKTUALNOŚCI

2015-03-17   Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyn

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wręczył 8 kwietnia stypendia artystyczne przyznane przez Radę Miasta Olsztyna osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem oraz ochroną dóbr kultury. Spośród czterdziestu czterech wniosków, jakie wpłynęły w tej sprawie do Biura Kultury Urzędu Miasta, złożona z radnych komisja stypendialna wybrała dziewiętnaście. 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż stypendia otrzymały:
Katarzyna Grabinska (choreograf, założyciel Pracowni Tańca PRYZMAT) , Paulina Spiel(tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT), Monika Parafiniuk(tancerka Pracowni Tańca PRYZMAT) z przeznaczeniem na dwutygodniową wizytę studyjną w Izraelu celem doświadczenia i obserwacji dobrych praktyk w środowisku trzech teatrów tańca, stanowiących czołówkę światową oraz wyznaczających światowe trendy rozwoju w tej dziedzinie, jak też – na stworzenie performance’u i zaprezentowanie go olsztyńskiej publiczności.
Bardzo dziękujemy za to uznanie i bardzo nami miło, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie znajomych:
BASIA PLISZKA (tancerka dziecięcej grupy PRYZMAT MINI, ale przede wszystkim młoda skrzypaczka) z przeznaczeniem na doskonalenie umiejętności muzycznych poprzez udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i warsztatach, a także SYLWIA KRAWIEC, SZYMON KOŁODZIEJCZYK, KATARZYNA JĘDRYCHOWSKA (studenci Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie ) z przeznaczeniem na udział w Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Śpiewająca Maska” w Sankt Petersburgu oraz w warsztatach aktorskich w Akademii Teatralnej w St. Petersburgu
GRATULUJEMY SERDECZNIE.