Slide Left Slide Right

AKTUALNOŚCI

2018-01-16   BEST DUO DANCE PERFORMANCE BUDAPESZT 2018 dla MARTY JAKIMICHA i PAULINY SPIEL

BEST DUO DANCE PERFORMANCE BUDAPESZT 2018 dla MARTY JAKIMICHA i PAULINY SPIEL

 

ZWYCIĘSKI DUET PRYZMATU podczas SzólóDuó International Dance Festival 2018 w BUDAPESZCIE

W dniach 10-13 stycznia odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie. W eliminacjach do festiwalu wzięło udział 80 spektakli z całego świata, a 20 z nich zostało zaproszonych do finałowych pokazów w Budapeszcie.

MARTA JAKIMICHA I PAULINA SPIEL - tancerki dorosłej grupy repertuarowej PRYZMAT (działającej przy Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA ) otrzymały tytuł NAJLEPSZEGO DUETU / BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2018 za spektakl "zeSTROjeNIE / harMOnizaTION" (choreografia i wykonanie: Marta Jakimicha i Paulina Spiel).

Jury doceniło Martę JAKIMICHA i Paulinę SPIEL, które podjęły ryzyko w swoich badaniach nad ruchem, dzięki czemu duet „harMOnizaTION” nosi wyjątkowe, dynamiczne cechy. Tancerki tworzą zwierzęco-organiczne połączenie, prezentując zrównoważoną siłę w partnerowaniach, która w równy sposób obraca się wokół dominacji i uległości.

CZŁONKOWIE JURY

Dr. Lőrinc Katalin (H) uhonorowana tancerka, dziennikarka, profesorka

Anna Piotrowska (PL)  choreograf, reżyser, nauczyciel tańca, performerka, założycielka I prezes Fundacji Rozwoju Tańca_eferte, kierownik artystyczny zespołu Bytomskiego Teatru Tańca I Ruchu Rozbark.

Roos van Berkel (NL) choreograf, performer, nauczyciel

Fenyves Márk (H) Movement artist, teoretyk tańca, artysta sztuk wizualnych, lider i kurator w Fundacji Orkesztika