Slide Left Slide Right

AKTUALNOŚCI

2014-05-23   14 czerwca DZIEŃ w Burdągu z Maiją Reetą Raumanni

14 czerwca - w sobotę, od rana - zapraszamy na dzień poszukiwań choreograficznych z Maiją Reeta Raumanni i Antti Helminen z Finlandii podczas ich rezydencji w Domu Pracy Twórczej w Burdągu.

Maija jest fińską choreografką, performerką i kuratorką. Wspólnie z Annti Helmenen'em spędzą w Polsce dwa tygodnie, podczas których będą prowadzić poszukiwania twórcze do ich nowego spektaklu „Hengitä tila hengitä / Breathe Space Breathe”.

Przez jeden dzień artyści będą wspólnie pracować w studio z grupą tancerzy nad koncepcją nowego, unikalnego performansu, którego premiera planowana jest w 2014 lub 2015 roku w Ośrodku Sztuk Performatywnych Kutomo w Turku (Finlandia).

„Breathe Space Breathe” to nasz nowy performans taneczny na dużą grupę tancerzy oraz przestrzeń - mówi Maija. - Badania w Burdągu rozpoczniemy od zbudowania miniaturowego modelu sceny, dzięki któremu będziemy mogli rozwijać koncepcję spektaklu. Na razie jest nas dwójka, ja i Antti, ale serdecznie zapraszamy wszystkich tancerzy, którzy chcieliby uczestniczyć w procesie twórczym, podzielić się z nami swoimi pomysłami i wziąć udział w badaniach choreograficznych związanych z przestrzenią.”

O Prowadzących
Fińska para artystów Maija Reeta Raumanni i Antti Helminen tworzą perfomanse-instalacje taneczne takie jak “Light Gathering” - wizjonerską pracę odwołującą się do tradycji abstrakcyjnego ekspresjonizmu. Artyści byli gośćmi w Polsce w 2011 r. podczas Przeglądu Nowego Tańca w Warszawie. Pracują interdyscyplinarnie. Maija Reeta Raumanni razem z Anną Torkkel od 2009 roku prowadzi Ośrodek Sztuk Performatywnych Kutomo w Turku w Finlandii (www.ehka.net/kutomo). Anti Helminen jest performerem oraz twórcą projektów oświetleń grających kluczowe role w ich wspólnych pracach.

Czas trwania:
14 czerwca, od rana (10.00) do wieczora (19.30)

Miejsce:
Dom Pracy Twórczej w Burdągu ( www.burdagstudio.com )

Koszt.
Udział jest bezpłatny! W czasie warsztatów oferujemy śniadanie, lunch i podwieczorek, za które zapłacisz wg własnego uznania.

Dojazd
We własnym zakresie. W przypadku zebrania się większej ilości osób oferujemy transport busem spod Dworca Głównego w Olsztynie, w sobotę 14 czerwca o 9.00 rano.

Zgłoszenia
Powinieneś mieć doświadczenie w pracy z ciałem, ukończone 18 lat i mówić po angielsku. Dołącz swoje CV. Ilość miejsc ograniczona. Fundacja zatsrzega sobie możliwość wyboru uczestników.

Informacje/Kontakt
Przyjmowanie zgłoszeń: Katarzyna Grabińska, Pracownia Tańca „Pryzmat”, grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie,
tel. 604 110 894, pryzmat@taniec-olsztyn.pl

Info/kontakt: Dominik Skrzypkowski, Fundacja Burdag, tel. 792 793 317, biuro@burdagstudio.com.

Organizacja: www.burdagstudio.pl, www.pryzmat-taniec.pl
Partner: www.ehka.net/kutomo

Projekt odbywa się w ramach programu "Badanie/produkcja. Rezydencje choreograficzne. Taniec w procesie artykulacji" i jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego